Tento týden slavil svůj svátek Mikuláš… ten který obdarovává hodné děti sladkostmi zavítal také k nám do Ústav pro péči o matku a dítě – porodnice v Praze 4 Podolí aby dobrotami a dárky potěšil děti, o které bylo pečováno na našich neonatologických odděleních RES, JIP a IMP.

Protože v ÚPMD neholdujeme peklu a rodí se u nás jen samé hodné děti, čerta jsme nechali za dveřmi a pozdravit děti tak přišel jen Mikuláš a anděl, kteří přinesli plný koš dárků. Naplnit čokoládovými odměnami mu jej pomohli v @Aelia Duty Free CZ a v PENAM Donesli také zdravou svačinku ve formě kapsiček od Deva Nutrition a.s. , které obsahují 100% ovoce a chutnají nejen dětem. O další vitamíny se postarali GS.cz s vitamínem D3.

Kdo zrovna neříkal Mikuláši básničku, mohl navlékat korálky, nebo si nazdobit vánoční perníčky, které jsme pro děti připravili. A aby bylo spousta zábavy pro všechny, tak nám pomohla Chytrá opička se svým pexesem a omalovánkami a plyšové pejsky už tradičně dodal Bontonland.cz U všech aktivit byla velká žízeň na kterou sme vyzráli díky Natura Česko a Slovensko a to jak také jinak než s jejich kojeneckou vodou. Pro sladší povahy tu pak byl k mání Kubík.

A protože sladkostí bylo opravdu hodně, požádali jsme kolegy odborníky z Curaprox Czech aby dětem ukázali jak se správně čistí zoubky.

Mikuláš nepřišel jen za hodnými dětmi, ale také za rodičemi, kteří si za veškerou péči o děti jistě nějaké dárky také zaslouží. S tímhle úkolem nám pomohli u La Roche-Posay protože právě také jejich kosmetiku používáme na našich novorozeneckých odděleních. Ale i maminky a tatínci si z jejich produktů a z řad Vichy CeraVe Skincare mohli vybrat přesně to co jim na pleť nejvíc vyhovuje.

Většina sladkostí se lehce schovala do boxů od HiPP Česká republika & Slovensko. Celou akci pořádál Nadační Fond Ma Mi Na podolská nedonošeňátka který pomáhá neonatologickým oddělením v ÚPMD celoročně a tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří přispívají na jejich transparentní účet 5706080359/0800, ale také všem firmám a dodavatelům, kteří přispívají jinou než finanční formou.

NF MaMiNa také předal poslední várku rychlozavinovaček z celkového počtu 300ks, které byly ušity na Střední škole oděvního designu Kateřinky – Liberec Zavinovačky jsme mohli pořídit díky Veronika Arichteva která nám pomohla s tehdejší prosbou o pomoc na sociálních sítích. Rychlozavinovačky tentokrát předala Andrea Antony, která popřála všem krásné Vánoce.

Díky fotografiím od Hana Pichlíková Photography se můžete v naší fotogalerii podívat na atmosféru, kterou doprovázelo setkání dětí a Mikuláše, ale také rodičů, sestřiček a lékařů, kteří přišli na setkání, aby viděli pokroky dětí, o které s láskou pečovali.

A díky fotokoutku Canon CZ a jejich novince – přenosné tiskárně si každý mohl z tohoto setkání odnést fotografii na památku.

Všem, bez kterých by toto krásné odpoledne nemohlo vzniknout děkujeme a budeme se těšit zase za rok.

Fotografie z akce také na FB.