Vedle špičkové lékařské péče se u nás v Ústavu pro péči o matku a dítě snažíme myslet i na duševní pohodu maminek a dopřát optimální psychické rozpoložení nejen nastávajícím maminkám, ale i jejich doprovodu. Jsme proto potěšeni, že společně s hudebníkem a skladatelem Karlem Havlíčkem můžeme představit unikátní hudební album Pregnancy Music určené těhotným ženám a jejich miminkům. Album je však určeno i lidem, kteří hledají v hudbě zklidnění a relaxaci. Na nápad složit relaxační hudbu pro těhotné přišel skladatel Havlíček zcela spontánně v průběhu těhotenství své manželky Adély.

A právě dnešek je dnem, kdy toto pozoruhodné album vychází. Maminky v Ústavu pro péči o matku a dítě mají možnost si hudbu zdarma stáhnout pomocí QR kódu na jednotlivých odděleních u nás v Podolí. Poslouchat ji pak mohou v příjemné atmosféře například na porodních pokojích, na porodním sále, ale i na oddělení rizikového těhotenství či na oddělení šestinedělí nebo v ambulantním provozu.

Poslech relaxační hudby během těhotenství může mít řadu příznivých účinků jak pro nastávající maminku, tak pro její očekávané dítě. Melodické a uklidňující tóny mohou snížit hladinu stresu u budoucí maminky, což přispívá k celkovému pocitu pohody a relaxace. Pocit klidu a bezpečí má potenciál pozitivně ovlivnit vývoj děťátka a podpořit emocionální a intimní vazby mezi matkou a dítětem.