Umístění
3. poschodí (společně s P2N)

Inspekce sester
296 511 419

Návštevní hodiny
denně 14.00 – 18.00

Vedoucí lékař
MUDr. Michal Krčmář, Ph.D.

Zástupce vedoucího lékaře
MUDr. Klára Trojanová

Staniční sestra
Stanislava Janáková

Profil pracoviště

Oddělení P2 je zaměřeno na péči o matky a také novorozence po spontánním i operačním porodu (císařském řezu). Na oddělení P2 je 16 pokojů, z toho 7 nadstandardních pokojů a 2 variabilní pokoje. Na všech pokojích (mimo NSP2) jsou 2 lůžka, TV, lednice, varná konev, mikrovlnná trouba. Na pokojích VIP je k dispozici fén. Všechny standardní pokoje jsou dvoulůžkové s vlastní sprchou a WC.

Organizace péče

Péče je zajišťována s maximálním ohledem na pacientky tak, aby byla co nejvíce osobní a zároveň komplexní. Sestry se starají o určitou skupinu pacientek, takže každá pacientka má “svou osobní sestru”, na kterou se může obrátit a která úzce spolupracuje s příslušnou dětskou sestrou (komplexní péče). Porodní asistentky a dětské sestry spolu úzce spolupracují (jejich pracoviště je umístěno na jedné společné inspekci), což zajišťuje komplexní péči o rodičky i děti. Speciální organizace péče je zavedena na čtyřech nadstandardních pokojích, kde se o matku i novorozence stará jedna speciálně vyškolená sestra, která má odborné znalosti jak z oblasti poporodní péče o matku (porodní asistentka), tak novorozence (dětská sestra). Návštěvní hodiny na oddělení jsou na pokojích od 15 do 16 hod., na chodbě oddělení od 16 do 18 hod., na nadstandardních pokojích neomezeně.

Ceník nadstandardních pokojů

Stravování

Pro všechny klienty (tedy i rodinné příslušníky) existuje možnost objednání nadstandardní stravy podle jídelního lístku, který respektuje i náboženské či vegetariánské stravovací návyky (za příplatek). Jinak se klienti stravují podle standardního jídelníčku, který rovněž umožňuje vegetariánské diety a je hrazen v rámci zdravotního pojištění.

Parkování

Parkování v areálu za poplatek dle parkovacího automatu, při zakoupení Podolského balíčku je sleva na parkování v areálu po dobu porodu.

Duševní pohoda maminek je pro nás v ÚPMD prioritou, proto je nám ctí, že můžeme být součástí projektu NÚDZ (Národní ústav duševního zdraví) ve spolupráci s neziskovou organizací Úsměv mámy. Projekt je zaměřen na péči o mateřskou psychiku a snaží se dát maminkám při případných komplikacích podporu i odbornou pomoc.

Samo těhotenství a období po porodu bývá naplněno radostným očekáváním, zároveň se ale u maminek ve zvýšené míře mohou objevovat psychické potíže.