Umístění
4. poschodí (společně s P4N)

Inspekce sester
296 511 334

Návštevní hodiny
denně 14.00 – 18.00

Vedoucí lékař
MUDr. Michal Krčmář, Ph.D.

Zástupce vedoucího lékaře
MUDr. Klára Trojanová

Staniční sestra
Jana Horová

Profil pracoviště

Oddělení P4 je jedním z oddělení šestinedělí v ÚPMD, které je určeno pro matky a novorozence po spontánním i operačním porodu. Oddělení nabízí standardní pokoje – 1 třílůžkový, 4 dvoulůžkové, 2 jednolůžkové a 2 jednolůžkové nadstandardní pokoje (NSP).
Z toho 3 dvoulůžkové pokoje lze využít jako sdílené pokoje a za určitých podmínek z nich vytvořit nadstandardní pokoje (viz. ceník).
U sdílených pokojů (NSP) je možnost pobytu rodinného příslušníka.
Všechny pokoje jsou po rekonstrukci, moderně zařízené, mají polohovatelná lůžka, komunikační systém sestra-pacient, klimatizaci, vlastní sociální zázemí (pouze 2 jednolůžkové pokoje mají WC na pokoji a sprchu na chodbě).
Nadstandardní pokoje jsou navíc vybaveny TV, varnou konvicí, mikrovlnou troubou a lednicí.

Organizace péče

Komplexní péče je všem matkám i jejich dětem poskytována na vysoké odborné úrovni prostřednictvím porodních asistentek a dětských sester.

Na části oddělení je poskytována speciální – sdružená péče, spočívající v tom, že se o matku i dítě stará jedna zaškolená porodní asistentka.

Stravování

Pro všechny pacienty i jejich rodinné příslušníky je možnost za příslušný příplatek objednání nadstandardní stravy dle jídelního lístku. Stejně tak je kuchyně schopna vyhovět nejrůznějším stravovacím návykům.

Duševní pohoda maminek je pro nás v ÚPMD prioritou, proto je nám ctí, že můžeme být součástí projektu NÚDZ (Národní ústav duševního zdraví) ve spolupráci s neziskovou organizací Úsměv mámy. Projekt je zaměřen na péči o mateřskou psychiku a snaží se dát maminkám při případných komplikacích podporu i odbornou pomoc.

Samo těhotenství a období po porodu bývá naplněno radostným očekáváním, zároveň se ale u maminek ve zvýšené míře mohou objevovat psychické potíže.