Umístění – Prenatální poradna
1. poschodí (zvýšené přízemí)

Ordinační hodiny
po-pá: 08.00 – 14.30
Tel. recepce: 296 511 424

Chci rodit v Podolí

Milé nastávající maminky,
děkujeme, že jste si pro příchod Vašeho děťátka vybraly právě Ústav pro péči o matku a dítě.

Naším cílem a přáním je, abyste se u nás cítily komfortně a bezpečně nejen v průběhu těhotenství, ale i během porodu a po něm.

Snažíme se neustále pracovat na zlepšování a zkvalitňování našich služeb.

Od 15. 3. 2024 není v Ústavu pro péči o matku a dítě nutná registrace k porodu. Nemusíte mít obavy, že byste u nás nemohly porodit. Zjednodušení systému a navýšení kapacity lůžek garantuje, že se o Vás postaráme.

V minulosti byla registrace k porodu zavedena především z důvodu zamezení přeplněnosti lůžkové kapacity a současně udržení kvality poskytované péče během pobytu na porodním sále, ale i po porodu na oddělení šestinedělí.

Nová kapacita je dimenzována tak, aby již nehrozil nedostatek míst pro Vás a Vašeho novorozence.

Těšíme se na Vás v prenatální poradně před porodem, ideálně v termínu mezi 36. – 37. týdnem těhotenství na sepsání zdravotnické dokumentace a vstupní vyšetření (Check in).

Objednání do prenatální poradny je vždy na doporučení ošetřujícího gynekologa. Samozřejmě v případě akutní potřeby nebo problému lze využít našich služeb v prenatální poradně nebo na porodním sále kdykoliv během těhotenství.

Informace pro pacientky bez trvalého pobytu v ČR

Pokud si chcete být jistá již v průběhu těhotenství, že všechny Vaše doklady i zdravotní pojištění máte v pořádku, dostavte se do kartotéky Ústavu pro péči o matku a dítě včas před porodem. Rádi Vás budeme informovat o nezbytných krocích.

Na Vaši první návštěvu si nezapomeňte přinést:

  • osobní doklady
  • potvrzení o zdravotním pojištění v ČR

V případě, že nemáte vhodné zdravotní pojištění pokrývající finanční náklady na poskytnutí lékařské péče v průběhu těhotenství, porodu a po porodu, poradíme Vám jak dále postupovat, případně uhradíte finanční zálohu.

Information for patients without Permanent residence in Czech Republic

If you want to be sure during pregnancy that you have all your documents and health insurance in order, you can come to the registry of ÚPMD anytime before the birth.

We will be happy to inform you of the necessary steps.

On your first visit, don’t forget to bring:

  • personal documents
  • confirmation of health insurance in Czech Republic

If you do not have suitable health insurance covering the financial costs of providing medical care during pregnancy, childbirth and after childbirth, we will advise you on how to deal with it, or you will pay a financial deposit in advance.

Důležité odkazy

Formuláře ke stažení