Umístění
1. mezipodlaží – druhé dveře vlevo za kartotékou

Telefon
296 511 701
E-mail
matrika@upmd.eu

Otevírací doba pro příjem dotazníků
po-pá: 10.00 – 15.00

Praktické informace

Vážení nastávající rodiče,
při vystavení porodnické karty v kartotéce/recepci prenatální ambulance dostáváte do rukou Dotazník na jméno dítěte (pdf, rtf) a informace pro vyplnění rodného listu pro cizince (pdf).

Dotazník je nutné pečlivě a čitelně vyplnit a odevzdat s příslušnými doklady (zjistíte na druhé straně dotazníku na jméno dítěte) do nemocniční matriky v přízemí za kartotékou alespoň týden před termínem porodu. Velmi nám tím pomůžete s přípravou podkladů pro rodnou matriku Praha 4 a také se tím urychlí vystavení rodného listu dítěte (dětí).

V případě kdy je jeden nebo oba rodiče cizinci doporučujeme, co nejdříve kontaktovat rodnou matriku ÚMČ Prahy 4, kde Vám sdělí jaké doklady a s jakým ověřením budete muset odevzdat k vytvoření rodného listu Vašeho miminka.

PROSÍME, abyste dotazník čitelně a pečlivě vyplnili! Neškrtat, nepřepisovat, nepřelepovat jména dětí! Podpis nesmí překrývat jméno!

Pokud si přejete, aby Vaše holčička měla příjmení bez přípony „–ová“, je nutné vyplnit Žádost o zápis příjmení v mužském tvaru do knihy narození (pdf, rtf). V žádosti, prosím, nevyplňujte jméno a datum narození dítěte a v žádném případě datum vyplnění, tyto kolonky následně doplní MÚ Praha 4.

Mějte na paměti, že včasné odevzdání dotazníku a dokladů pomůže zajistit bezproblémové vystavení rodného listu Vašeho dítěte. V případě jakýchkoli dotazů a nejasností kontaktujte rodnou matriku ÚMČ Prahy 4.

Rodičům chceme ještě dále vzkázat, aby o odevzdané doklady neměli obavy, zůstávají v bezpečí – v nemocniční matrice do dne porodu. Pokud maminka neočekávaně porodí v jiné nemocnici, přijde si pro doklady rodinný příslušník.

Důležité!!

Až budete mít rodný list dítěte, je nutné co nejdříve navštívit příslušnou zdravotní pojišťovnu. Kopii rodného listu dítěte také odevzdejte svému zaměstnavateli nebo na SSZ.