Ústav pro péči o matku a dítě v Praze 4 – Podolí

Podolské nábřeží 157/36 , 147 10 Praha 4, tel.: 296 511 111
web: www.upmd.cz, e-mail: info@upmd.eu

Přístup k objektu

Vstup do hlavní budovy

Hlavní vstup není bezbariérový. Bezbariérový vstup do budovy je označený a nachází se vpravo od hlavního vchodu. Je vybaven zvonkem na recepci s nepřetržitým provozem.

Parkování

Parkování:

ÚPMD disponuje  vyhrazeným parkovacím místem pro 2 osoby se zdravotním postižením. Vyhrazené parkovací místo je označené a umístěné po levé straně u hlavního vchodu. V případě potřeby je možné zaparkovat přímo před hlavním vchodem. Vlevo u vchodu najdete zvonek na recepci.

Veřejná doprava

  • Tramvají č. 2, 3, 17, 21. Vystoupíte na zastávce Podolská vodárna
  • Autobusem č. 134. Vystoupíte na konečné, zastávka Podolská vodárna. Trasa od zastávky ke vstupu do objektu je bezbariérová.

Vstup do objektu

Vstup do budovy je přímo z chodníku. U hlavního vchodu je umístěna směrovka k alternativnímu bezbariérovému vchodu. Na informační nástěnce před budovou je orientační mapka s popisem jednotlivých pater.

Bezbariérový vstup do budovy naleznete vpravo od hlavního vchodu. Velké dvoukřídlé skleněné otevírací dveře se otevírají automaticky. Průchozí šířka dveří je 117 cm. Před vstupem u skleněných dveří vlevo ve výšce 135 cm je zvonek pro přivolání obsluhy recepce, která v případě potřeby poskytne nezbytný servis pro vstupující osoby. Dále se vydáte vlevo, kde najdete bezbariérový výtah.

Přístup od vstupu do budovy až k bezbariérovému výtahu je označen vodící linií.

Pohyb po objektu

V objektu se nachází bezbariérový výtah propojující 1. – 4. podlaží. Výtah má automaticky otvírané dvoukřídlé dveře šířky 130 cm (kabina výtahu má šířku 220 cm a hloubku 120 cm). Manipulační prostor před výtahem je dostatečný. Hmatové písmo u tlačítek, gong a hlasové oznámení polohy kabiny, ve které výtah zastavil. Kabina výtahu je vybavena sklopným sedátkem a madlem na bočních i čelných stěnách ve třech úrovních. Přivolávací tlačítka výtahu na nástupních místech jsou umístěna ve výšce 90 cm, maximální výška ovladačů uvnitř kabiny výtahu je 121 cm. Objekt má více podlaží. Gynekologické a prenatální ambulance se nachází v 1. patře. Porodní sál ve 4. patře. V 5. patře je umístěna ODBĚROVÁ MÍSTNOST. Do 5. patra se dostanete přestupem z výtahu C1 ve 2. poschodí na výtah E1. Do KARTOTÉKY, umístěné ve zvýšeném přízemí, se dostanete stejnou cestou – přestupem ve 2. patře z výtahu C1 na výtah C2, který je umístěný u hlavního schodiště.

V případě potřeby kontaktujte personál na RECEPCI, který Vám ochotně poradí.

Vybavení vnitřních prostor

V případě potřeby je možné požádat o zajištění doprovodu po budově, u bezbariérového vstupu do budovy je na levé straně zvonek. V bezbariérovém výtahu je umístěn orientační plán s popisem jednotlivých pater.

Hygienické zázemí

Volně přístupné WC se nachází ve 2. patře před vstupem do přednáškového sálu. Rozměry před toaletou jsou dostatečné (kabina toalety je 210 cm široká a 260 cm hluboká). Je označená piktogramem vozíčkáře.

WC je samostatné, šířka dveří 90 cm a otvírají se směrem ven – klikou i madlem. Přístup k toaletě z pohledu od vstupu je zprava. Toaletní mísa je vybavena jedním pevným a jedním sklopným madlem. Prostor pro vozík vedle toalety je 110 cm široký.